Vše pro hygienické prostředi
Mám zájem
Menu

Hubení kun – Kuna skalní (Martes foina)

Vyskytuje se ve vašem okolí kuna? Nejspíše je jedná o kunu skalní.

Kuna je šelma řádu kunovitých má protáhlé tělo, Její hedvábná srst je hnědé barvy s bílou náprsenkou. Dorůstá délky 30-50 cm (délka ocasu až 20 cm), váží až 2,3 kg. Dožívá se 10 až 12 let.
Kuna skalní se vyskytuje v Evropě i Asii. Kuna se živí především hlodavci a dalšími drobnými savci, nepohrdne ani obojživelníky a plazi. Na podzim tvoří většinu jejího jídelníčku ovoce. Kuna je jeden s nejobávanějších návštěvníků kurníků, a chovů drobného zvířectva. Kuna v kurníku často zakousne všechny slepice, aniž by je žrala, nebo jim vysávala krev. Kuny jsou většinou samotářští tvorové, kteří jsou aktivní především v nociKuna skalní často žije v blízkosti lidských staveb, a užívá jejich částí. Její teritorium může obsahovat několik oblíbených stanovišť.

Co s kunou?

Hubení kun není běžně používaným postupem, v nutných případech kunu odchytíme a odvezeme ji mimo lidská obydlí do volné přírody. V případě zjištění přítomnosti kuny v budově je rozumné využít služeb odborné DDD firmy, která má s tímto zvířetem zkušenosti. Kuna je velmi inteligentní šelma, je schopna odstranit nedostatečně připevněné zábrany jejího průchodu. Je velmi opatrná, dává si pozor na nástrahyKuny jsou hravé, způsobují škody ničením majetku, výjimečně mohou poškodit i elektroinstalaci automobilu.

Jak na kunu?

Pro vyřešení problémů s kunou je nutno provézt několik různých opatření, a určit jaké bude kde fungovat, v případě inteligentních zvířat dochází k obcházení opatření ze strany zvířat. Z tohoto důvodu je rozumné tento problém předat odborníkům, se zkušenostmi s takovýmito zvířaty, pro jeho účinné řešení.