Vše pro hygienické prostředi
Mám zájem
Menu

Hubení štěnic – štěnice postelní (Cimex lectularius)

"Objevíme-li štěnice v bytě a již máme kožní problémy, je jimi byt dávno zamořen."

Hmyz řádu ploštic velikosti cca 5 mm. Živí se sáním krve lidí a jiných teplokrevných živočichů v době jejich spánku. Štěnice se ve dne ukrývají ve skulinách okolo postelí. V případě přemnožení se šíří do okolí. Dospělé štěnice mají oválné žlutohnědé nebo červenohnědé, nymfy jsou slámové barvy. Dožívají se 1 až 1,5 roku dokáží dlouho hladovět, při 18°C až 260 dní. Vajíčka kladou samice do úkrytu, přilepují je k podkladu. Za jeden den nakladou štěnice až 12 vajíček, za celý život pak od 200 do 500 vajíček.

V přítomnosti zdroje potravy se štěnice velmi rychle množí a snadno se rozlézají do dalších místností. Štěnice mohou vlézt do zavazadel a takto se úspěšně šíří mezi domovy lidí a ubytovacími zařízeními. V případě neřešení tohoto problému v jediné místnosti mohou následně způsobit celoplošný problém i ve velmi rozsáhlém objektu.

S problematikou štěnic máme dlouholeté zkušenosti, využíváme tradičních, moderních i vlastních metod pro zamezení možností jejich výskytu a šíření. Prováděli jsme mnoho zásahů v bytových domech, hotelích, ubytovnách…, které byly zamořeny díky jejich zavlečení a nepřipravenosti budovy na tyto vetřelce. Zajištění možných průchodů hmyzu firmou vám řeší starosti s tímto rizikem.

V případě nalezení štěnice v bytě je nutno provést několik opatření aby bylo zajištěno totální vyhubení štěnic. Štěnice jsou odolné vůči mnoha insekticidním přípravkům z důvodu nezasažení skrytých jedinců a rezistencím štěnic vůči insekticidům. Hubení štěnic bývá zpravidla úspěšné jen po provedení zásahu odbornou DDD firmou.

Hubení štěnic obnáší

Výhody našich služeb v hubení štěnic