Vše pro hygienické prostředi
Mám zájem
Menu

Deratizace

Máte problém s hlodavci?

Přemnožili se u vás potkani nebo myši? Našli jste v domácnosti trus, nebo vám život znepříjemňuje přítomnost otravných hrabošů? Hlodavci představují noční můru pro zahrádkáře, obytné domy, průmysl a ostatní firmy.

Pokud si s těmito škůdci nevíte rady, kontaktujte nás!

 

Co je to deratizace?

Jako deratizace se označuje odborný proces hubení či omezování výskytu různých hlodavců, jako jsou například myši, myšice, hraboši nebo potkani. Jedná se o součást ucelené ochrany proti veškerým škůdcům, která se označuje jako DDD - deratizace, dezinsekce a dezinfekce.

Kde se deratizace nejčastěji provádí?

Likvidace hlodavců se provádí především z důvodů ochrany lidského zdraví a majetku. Jejich přemnožení mívá často fatální následky. Tito škůdci ničí vše, na co přijdou, znehodnocují potraviny a mohou v objektu způsobit velké ekonomické škody. Ještě větší problém představuje skutečnost, že tito škůdci mohou přenášet různá infekční onemocnění (mor, Weilova žloutenka, leptospirózy).

Přemnožili se u vás hlodavci? Neváhejte a kontaktujte nás!

Deratizace se nejčastěji provádí v:

Deratizační metody

Zajímá vás jak deratizace hlodavců probíhá?

Mechanická deratizace - představuje způsob likvidace škůdců, který využívá speciální odchytové nebo nástrahové pasti na hlodavce. Do těch se umístí různé návnady, které jsou pro hlodavce atraktivní. Poté musí být pasti pravidelně kontrolovány. Při usmrcení hlodavců může někdy dojít k úniku krve, která se následně stane potravou pro vši, blechy, roztoče.

Chemická deratizace - Další známou metodou je chemická deratizace. Tu provádíme za použití speciálních jedů určených k hubení hlodavců, které se nazývají rodenticidy nebo antikoagulanty.

Rozsah a četnost deratizace

Jelikož přemnožení hlodavců představuje velký problém jak pro firmy, tak i pro domácnosti, odborníci se mu snaží za každou cenu zabránit. Naši deratizační firmu si můžete pozvat jak na prevenci, tak na jednotlivý zásah či pravidelnou deratizaci pro ochranu majetku.

Jednorázová (ohnisková) deratizace - jedná se o zákrok, který se provádí na místě, kde se hlodavci nejvíce přemnožili. Účinek můžete pozorovat již během několika dní, obvykle je však pouze krátkodobý.

Pravidelná deratizace - pokud se u vás ještě hlodavci nestihli přemnožit, ale máte strach, že by k tomu mohlo jednoho dne dojít, je vhodné domluvit si s námi pravidelnou preventivní deratizaci. Určitě doporučujeme v obytných domech, působí jako dlouhodobá ochrana před zamořením objektu škůdci.

Dále potravinářský průmysl či například restaurační zařízení mají povinnost tuto deratizaci provádět dle zákona č. 258/2000 Sb. “Zákon o ochraně veřejného zdraví”. V průmyslu představují hlodavci riziko požárů, svým hledáním elektrických kabelů snadno způsobí zkrat.

Pravidelná deratizace se nejčastěji provádí 2x ročně (jaro/podzim).

Plošná deratizace - k ochraně většího území, jako jsou například průmyslové objekty, sklady, městské a obytné části. Provádí se také 2 x ročně (jaro/podzim)

Na místo vždy pošleme naše odborně vyškolené a zkušené pracovníky, kteří situaci zhodnotí, zvolí ty nejúčinnější deratizační metody a následně zákrok bezpečně a efektivně provedou. Kromě toho vám také poradí, jak postupovat, abyste se dalšímu přemnožení hlodavců účinně vyhnuli.

Deratizace Ostrava a okolí. Doprava ZDARMA!

Cena deratizace

Jaká je u deratizace cena? Vždy záleží na konkrétním případu přemnožení hlodavců. Jakmile nám zavoláte, na místo vyšleme našeho pracovníka, který s vámi problém zkonzultuje a zhodnotí situaci. Následně navrhneme co možná nejefektivnější řešení a vypočítáme cenu deratizace.