Vše pro hygienické prostředi
Mám zájem
Menu

Hubení vosích a sršních hnízd

Vosy a sršni jsou živočichové, kteří žijí běžně ve volné přírodě. Staví si hnízda, která chrání, při obraně hnízda mohou být agresivní. Sršeň obecná je normálně relativně mírumilovný živočich, v případě ochrany hnízda se však stávají velmi nebezpečnými. Pokud se vyskytuje vosí hnízdo, nebo hnízdo sršní v blízkosti osob stává se nebezpečím pro obyvatelstvo. V případech, kdy tento hmyz ohrožuje svým výskytem obyvatelstvo, je nutná úplná likvidace celého hnízda.

Vosí jed má 3 složky:

Bodnutí vosou může být jen nepříjemné, v případě sršně více bolestivé, pokud dojde k bodnutí vosou alergika, nebo napadení osoby více jedinci, jedná se o nebezpečnou situaci.

Likvidace vosích hnízd.

Tato činnost je prováděna neprodleně pro zamezení ohrožení osob. V těchto případech je nutno počítat s různými možnostmi umístění vosího hnízda a možnostem pohybu, pro tyto případy nám slouží ochranné pomůcky, horolezecká technika a další prostředky potřebné k likvidaci hnízd vos a sršní.

Zásah probíhá dle Dezis.eu norem:

Hubení vos v restauracích a jiných zařízeních.

Vosy mohou obtěžovat přilétáním do objektů, kontaminací potravin a způsobováním rizika bodnutí. V případě jejich výskytu je možno zajistit cílené hubení vos, na základě prohlídky a aplikací ideálních prostředků k zajištění ideálního stavu. V budovách je možno použít elektrické lapače, chemické lapače, bariérové postřiky, síta a další možnosti.

V případě potřeby hubení vos je potřeba: